South Africa

Fraai Uitzicht 1798

Kilka dni nad oceanem dobiegły końca. Ruszyliśmy w drogę naszym (na razie) niezawodnym fordzikiem, w głąb lądu.

Na północ. Tylko dwieście kilometrów a twarda i odporna na wietrzne porywy oceanu przyroda , zamieniła się na leniwą i rajską. Palmy, o wiele intensywniejsza zieleń a przede wszystkim tysiące (miliony?) hektarów zboża i winnic. Zboże już zebrane, ale właśnie jest sezon na zbieranie jabłek i winogron. Widzimy tysiące rąk, z bardzo rożnym zapałem, pracujące na dobre winiarskie dożynki.

Czy jest coś piękniejszego niż parę dni na winiarskiej farmie popijając wino z owoców zebranych ze wzgórz, które obserwujesz z sypialni ? Jesteśmy po

Trzy dni i dwie noce degustowania wspaniałych win, to wystarczający czas, aby powiedzieć, ze więcej już nie można. Później zaczyna się hard core. Szczepy, kształty butelek, wygląd logo, kto od kogo kupił albo komu ukradł szczep, wszystko tworzy jeden harmonijny ciąg emocji, które zostawiamy za sobą.

A tymczasem stoimy sobie w koreczku 🙂

W końcu ruszyliśmy. Szybkie zakupy w Shoprite ….

… ale moja ulubiona księgarnia niestety zamknięta na cztery spusty ….

No cóż, co się odwlecze to nie uciecze. W takim razie do przodu, jak w filmie drogi. Cały czas na północ, północny wschód, z azymutem na Bartholomeus Klip. Tam mamy kolejny stop. Na razie jeszcze myśli krążą wokół Montagau, Robertson i McGregor. Szczególnie ta ostatnia, ważna dla Burów, gdyż jest jesdną z pierwszych osad Holendrów jeszcze w 18 wieku.

Ale to przecież tylko wycieczki, a nasza baza to piękna winnica o wdzięcznej nazwie Fraai Uitzicht. To tam przyglądamy się winnicom, których owoce wieczorem testujemy.

Ale to już było … teraz w drodze do kolejnego miejsca – Bartholmeus Klip.

Kategorie: South Africa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s